Listaxe do A ó Z

A

Adhara & Ritman
Adufeiras de Salitre
Agoraphobia
Aid (Aíd Alonso, voz)
Aida Blanco (cantante)
Aida Saco (pianista)
Aldara (4ldara)
Alba e os Repámpanos (Alba, voz)
Alba María
Andhrea and The Black Cats (Andrea Verdú, voz)
Andrea García (pianista)
Andrea Pousa (cantante)
Antonias, Las (Ana Lee, voz e Mamen Bazarra, voz e guitarra)
Apart (Inés, voces e guitarra)
Atrás Tigre (Olalla Cociña, teclados e coros e Xiana Arias, baixo e coros)
Áureas

B

Babel
Bala
Balea´s (Rebeca Graña, voz, e Ángela Lavandeira, batería)
Banda da Balbina, A (Silvia Cerneira, voz)
Banda da Loba, A
Banda Xangai (María Balteira, trompeta e Tanja, saxo e bombo)
Barbarian Prophecies (Alicia, voz)
Belém Tajes
Bifannah (Antía Figueiras, baixo e voz)
Big Lis Gumbo Band, The (Iria Lis, voz)
Black Nana (Noa Trillo, voz e guitarra)
Black Seed (Iria Calvo, batería)
Blues do País (Bieitta James-Iseo Agilda, voz)
Bolboreta (Lydia Botana, acordeonista, vocalista)
Bouba Pandereteiras
Broken Peach

C

Cachas & Cousins (Nerea Bello e Dolores Rey, voces)
Cachito, Lorena (batería)
Canela Cafuné (Marta Bravo, voz)
Carapaus (Sabela Galbán, voz e acordeón)
Carla Green & The Demons (Carla Green, voz)
Carmen Penim
Carmen Picado
Carmen Rey
Cherry Sweet
Chotokoeu (Marta, violín e voces)
Cía Campillo
Cinco en Zocas
Clave de Fado (Iria Estévez, voz)
Closer (Eva Iglesias e Ana Tuñas)
Coanhadeira (Patricia López, voz e percusión)
Compañía do Ruido, A (Sabela Olivares, gaita, percusión e coros, e Vane Pérez, baile, percusión e coros)
Contenedor de Mierda (Sara, batería, e Anxos, guitarra)
Cora Novoa (compositora e DJ)
Cora Sayers
Cristina Pato
Cuarta Xusta

D

DeLombaos (Julia Fuentes, baixo)
De Vacas
Destemplados (Bibi, voz)
Doce Vita, A (Vita Ivaskevica, voz)
Dudecan (Heba e Carmen, voces)
Dúo Ameva (Heba, voz)
Dúo Fírveda
Dúo Xistra

E

Ejazz
Escuchando Elefantes (Sílvia Rábade, voz, batería, guitarra, ukelele)
Esposa (Mar Catarina e María Villamarín, as dúas sintetizadores e voces)

F

Fallen Sentinel (Laura Comesaña, teclados e coros, e Laura Zapatero, teclados)
Faltriqueira
Femenino Plural
Filophóbicas 
Folkies Celtas, The (Nuria Feijoo, violín, percusión, arpa de boca e voz, e Laura Zeltia, guitarra, armónica, whistle, percusión e voz) 
Franc3s (María e Patricia)
Fresquiños (Ana Lee, voz)
Funkles, The
Furious Monkey House (Irene, Carlota, Amaya e Mariña)

G

Galiryon (Haras, guitarra e voz)
Gelria (Elena Tarrats, voz)
Glitchgirl (Alicia Muñiz)
Grima (Laura, baixo)
Guadi Galego

H

Habelas Hainas
Hellbuckers, The (Carla de Figueredo, voz)
Hilda Rock & The Band (Irene Martín, voz)

I

Isabel Pérez Dobarro (pianista)
Ith (Lucía Da Fonte, voz)
Ivy Moon (Inés Mirás, baixo, violín e coros, e Elba Souto, guitarra, violín e voz)

J

Jarbanzo Negro, O (Tanja, saxo e bombo)
Josefa de Bastavales

K

Killer Barbies (Silvia Superstar, voz e guitarra)
Kozmic Blues (Elisa, guitarra e voz)

L

Lákazans, The (Almudena e Sabela King, voces)
Lascivos (Rut e Montse)
Laura Solla
Leilía 
Leirabuxo (Carla Rey, voz e pandeireta, e Lía Rey, voz e pandeireta)
Liz e as Ánimas Negras (Liz Pardo, voz)
Loli Nogueira
Lollipops, Las (Paula Romero, Marian Ledesma e Paty Lesta)
Lost Minnow (Cristina Pena, guitarra e voz)
Lucía da Fonte
Lulavai
Luz Casal

M

Mad Mission (Marisa Sánchez, voz, e Raquel Huete, baixo)
Magical Colors (Iria,baixo e coros)
Máis boas cas patacas
Malvela
María Manuela
María Mendoza (pianista e compositora)
Marisol Manfurada
Martillo (Patricia García, batería)
Maskarpone (Zaraida Moreno, voz)
Marveltons, The (Cris Domínguez, Jéssica Casal, Teresa Santos, Sarah Jane)
Mercedes Peón
Mielitza (Carla López, guitarra e voz)
MJ Pérez
Mojo Experiencia (Pau Castiñeira, coros, e Katia del Río, teclados)
Mónica de Nut
Motherseed (Susi, voz)
MounQup
Mulheres na Batida

N

Najla Shami
Nastasia Zürcher
Neighbour, The (Berta Aurora, voz e shakers)
No filo da Ferreña
Noe Black & The Bang Band
Nuada (Marina, batería, e Elena, baixo)

O

Oh Ayatollah! (La La La Lee, guitarra)
Oîma (Antía Ameixeiras, violino, e Olalla Liñares, clarinete)

P

Palito (Alba Redondo)
Paloma Suanzes
Patricia Moon
Paula Chaves
Perpetual (Virginia, baixo)
Piou
Preachers (Eugenia Sánchez, voz)
Psychoducks
Puke Rainbows (Verónica Quintas, voz, e Raquel Huete, baixo)
Punkiereteiras
Puntada sen Fío (Xiana Lastra, voz)

Q

Quenindiole


R

Rock´Nazo (Patty Castro, voz, e Paris Lakryma, batería)
Rockin´Gina and The Sentinels (Rockin´Gina, voz)
Rosa Cedrón (cantante e violonchelista)
Rottentown (Audrey Lutwidge, voz e baixo)

S

Sabela King & The Heartbreakers
Sacha na Horta (María, Mané, Alenya e Iseo, voces)
Samarúas (Tania Caamaño, voz, e Antía Ameixeiras, violín)
Satanasia (Anastasia Syrjanowa, guitarra, Yaki Pride, voz)
Say my Name (Andrea de Artaza, voz, e Valeria Rubal, batería)
Senda de Afra, La (Sheila Orro, voz e guitarra, Olalla Ferga, batería, e Patricia Insua, baixo)
SES (María Xosé Silvar)
Sevigny (Lucía Rolle, cantautora)
Sheila Patricia
Silvia Penide 
Sofía Espiñeira
Son Elas
Sonia Albor (batería)
Sonia Lebedynski 
Sonoro Maxín, O (Cristina Asenjo, acordeón)
Soul Breakers, The (Bea Mazaira, voz, e Sara Martínez, saxofón)
Soul Maxín (Catu, voz e teclados, e Yolanda Ataraxia, baixo)
Soulwide (Sara, voz, Camila, coros, e Sara, coros)
Superglú (Sara Couce, baixo)
Susana de Lorenzo (soprano)
Susana Seivane

T

Tanxugueiras 
Tetas Van, The 
Teté y Los Ciclones (Teté Delgado, voz)
Thais Rudiño
Treme
Triángulo de Amor Bizarro (Isa Cea, baixo e voz)
Trópico de Grelos
Tu mujer nos engaña (Lorena, voz)

U

Ugía Pedreira
Ukestra do Medio
Uxía Senlle 

V

Val das Mouras, O*
(é un grupo catalán que canta en galego, musicando poemas de Rosalía de Castro)
Voodoo

W

Wöyza

X

Xangai, Banda
Xestreu
Xistra, Dúo

Y

Yaki Pride
Yoli Saa

Z

Zënzar (Laura Romero, baixo)
Zoelas